Autor - Weronika Pinkowska

Od autorki
Ludzie myślą, że wiedzą wszystko o wszystkich, że znają na wylot otaczających ich ludzi, że pozjadali wszystkie rozumy. Ja też tak myślałam. Miałam nawet wizję swojej przyszłości. Jednak wszystko w przeciągu jednego dnia zmieniło się diametralnie. Nic już nie było takie samo. Ludzie, którzy mnie otaczali, tak naprawdę nie byli takimi, za jakich ich uważałam. Życie, jakie wiodłam dotychczas, było tylko fantazją, historyjką wymyśloną przez mojego ojca tylko po to, by mnie niby chronić. Przed czym? Przed przeznaczeniem.

Adresuję tę opowieść do potencjalnych czytelników wierząc, że jest jedną z form poznawania świata, który nas otacza. Pomiędzy wieloma elementami fikcji, pojawią się treści, które dotyczą większości z nas. A w tle – walka dobra ze złem, miłość. Chcę wam pokazać spojrzenie na świat z mojej pespektywy, za pomocą „języka” świata fantasy.
Weronika

PROLOG
Ciemna, zimna noc. Zamiast spać spokojnie w pokoju akademickim co robię? Stoję na jednym z pagórków na szkolnych błoniach. Dlaczego? Prawdę mówiąc sama nie wiem, co tu robię. A nie, chwileczkę, wiem. Biorę udział w wojnie, którą postanowili rozpętać moi przyjaciele. Nie… zaraz… - postanowili ją rozpętać WSZYSCY uczniowie akademii.

klasa 1D_1

klasa 1D_2

klasa 1D_3

 

Chodzi o pamięć, nie o jątrzenie!

W ostatnim czasie, w kinach, ukazał się film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wołyń”. Jest to owoc współpracy reżysera z poetą i dramaturgiem Stanisławem Srokowskim. Zbiory jego opowiadań o wydarzeniach na Kresach w latach 1939-1945 zawarte w dziele pt. „Nienawiść” stały się podstawą do stworzenia ekranizacji.

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła